Uçaklar’a gökyüzü pencereleri mi geliyor?

Uçaklar’a gökyüzü pencereleri mi geliyor?

Uçaklar, ilk çıktığı yıllarda yalnızca gökyüzünde gidebilen bir araçken, zamanla ileri teknolojiyle oldukça teknolojik özelliğe sahip bir ulaşım aracı olmuş durumda. Şu aralar ise geleceğin teknolojisiyle uçaklara birbirinden ilginç özellikler hedefleniyor. Örneğin; uçakların boyutunun büyütülmesi ve 1000 kişiye kadar kapasitesi olması hedeflerin başında geliyor.
ucak_panaromik_pencere
Daha uzun süre uçuş yapmak ve 20 saat kadar havada kalmak ise diğer hedefler arasında yer alıyor. Bu hedeflerin en çarpıcı olanı ise panaromik gökyüzü pencereleri oluyor. Diğer bir anlatımla uçak tavanının tamamen camdan olması ve rahat rahat gökyüzünü izlemek. Ancak ne yazıkki bu hedefler günümüzdeki teknolojiyle henüz imkansız gözüküyor. Bu heyecanlandırıcı fikirlerin gerçekleşmesi en yakın 2050 yılında mümkün olur diye gözüküyor. Ama yine de belli de olmaz, teknoloji bu kadar ileri seviyelere çıktıysa gökyüzünü seyretmek de hayal olarak kalmayabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir