Uçakla seyahat sessiz bir hale mi geliyor?

Uçakla seyahat sessiz bir hale mi geliyor?

Uçakla seyahat; diğer ulaşım araçlarına göre daha rahat, güvenli ve hızlı olması sebebiyle oldukça tercih edilen bir seçenek. Ancak; rahat bir uçak yolculuğundan sonra, o güçlü uçak motorlarının çıkardığı ses yüzünden kulaklarımızın uzun bir süre çınlaması oldukça rahatsız edici bir durum. Üstelik bu durum kimi zaman uçak yolculuğu sırasında başlar.
ucaklar_artik_daha_sessiz
ABD’de North Carolina State Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bilim insanlarının ortak geliştirdikleri bir proje sonucu uçakların daha sessiz bir hale geleceği hedefleniyor. Bu projeyle uçaklara 0.25 milimetrelik fazlasıyla ince bir kabin kaplaması uygulanmış. Bu kaplama motor sesinin normalinden yüz kat daha sessiz olmasını sağlamış. Oldukça hafif olmasından dolayı da herhangi bir ekstra yakıt harcanması da engellenmiş.
Şuan denemeler devam ediyor ve çok yakın zamanda uçak şirketlerinin hizmetine sokulacak. Böylece güvenli ve hızlı seyahatimizde; kulaklarımıza uçağın verdiği zarar, ortadan kalkacak.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir