Uçak yolculuklarında gripten nasıl korunuruz?

Uçak yolculuklarında gripten nasıl korunuruz?

Bulutların üstünde bir yolculuğa kim hayır diyebilir ki? Pratik ve hızlı olmasıyla bilinen uçak yolculuğu her ne kadar kolay gibi görünse de uçakla seyahat ederken birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Uçak yolculuğuna çıkmadan önce siz de bazı detaylara dikkat ederek yolculuğunuzun daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz. Grip, kış mevsiminde sık sık insanlarda görülen bir hastalıktır. Yayılımı insandan insana bulaşma şeklinde olmaktadır. Peki uçak yolculuğunda gripten nasıl korunuruz?
* Havalandırmayı mutlaka açın. Çünkü havalandırma sayesinde size gelen virüsler dağılacak ve çevreniz çok daha güvenli olacaktır.

* Uçuşlar için koridordaki bir koltuk yerine cam kenarı tercih edilmesinde fayda vardır. Koridordan gelip, geçen grip olan hastalar ile aranıza az da olsa mesafe koymuş olursunuz.
* Çantamızda eczaneden aldığınız antibakteriyel bir mendil her zaman bulunmalı. Yerinize oturur oturmaz hemen yemek tepsisini, kol koyma yerlerini, emniyet kemerini bir güzel silmeli ve hatta yanınızda oturanlara da mendilinizi mutlaka uzatın ve onlara da kendi yerlerini silmelerini tavsiye edin.
* Yolcuların yanlarına rahatlıkla alabileceği bir nazal sprey solunum yollarını açık tutmaya yarar. Solunumu uçuş süresince açık tutan yolcu olası virüsleri de vücuttan daha çabuk atabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir