Uçak yolculuğunun en uzun sürdüğü seferler!

Uçak yolculuğunun en uzun sürdüğü seferler!

Yüzlerce kilometreyi bir iki saat içinde kat etmek,eşi bulunmaz bir imkan. Ulaşım araçlarıyla kıyaslandığımızda uçak yolculukları cazip gelse de bazen bu yolculuklar bile bize çok uzun bir süreymiş gibi geliyor. Acaba uzun bir uçuş yapsaydınız kaç kilometre, kaç saat sürerdi? İşte dünyanın en uzun uçuş seferleri:
Doha (Katar)-Auckland (Yeni Zelanda)
Geçtiğimiz günlerde 17 saat 30 dakika süren seferiyle en uzun uçuşu gerçekleştiren Katar Havayolları, Boeing 777 olarak adlandırılan uçak modeliyle 14 bin 535 km yolu aşmayı başararak, Katar’ın başkenti Doha’dan Yeni Zelanda’nın Auckland şehrine ulaştı.
Newark (ABD)- Mumbai (Hindistan)
United Airlines, Chicago merkezli bir havayolu şirketi 15 saat 30 dakikada New Jersey eyaletinin başkenti Newark’tan Hindistan’ın turistik liman şehri Mumbai’ye uçmuştur. Ayrıca 12 bin 540 kilometre mesafedeki yolculuğunu Boeing 777 tipi uçakla gerçekleştirdi.
New York JFK (ABD) -Taipei (Tayvan)
New York’tan Tayvan’ın başkenti Taipei’ye 15 saat 55 dakika süren uçuşlar düzenleyen Çin havayolları şirketi, 12 bin 550 kilometre mesafedeki sefer yine Boeing 777 tipi uçaklarla gerçekleştiriliyor.
Toronto (Kanada)-Hong Kong
Air Canada, Kanada’nın milli havayolu şirketi. Air Canada, Toronto’dan Hong Kong’a seferler düzenliyor ve Boeing 777-200LR tipi uçağı 12 bin 500 kilometrelik mesafeyi 15 saat 25 dakika’da katediyor.
Dallas Fort Worth (ABD)- Doha (Katar)
Amerika Birleşik Devletleri Teksas eyaletinde bulunan Dallas Fort Worth havalimanından Katar’ın başkenti Doha’ya uçuşlar düzenleyen Qatar Airways, Boein 777- 300ER ile gerçekleştirdiği uçuşu 12 bin 730 kilometre mesafede ve 15 saat 30 dakika sürüyor.
Los Angeles (ABD)-Melbourne (Avustralya)
Los Angeles’tan Avustralya’nın Melbourne şehrine Boeing 787-9 tipi uçağıyla seferler düzenleyen United Airlines, 12 bin 750 kilometrelik mesafeyi 14 saat 20 dakika sürüyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir