Uçak kullanmadan 201 ülkede tatil yaptı!

Uçak kullanmadan 201 ülkede tatil yaptı!

İngiliz asıllı olan Graham Hughes, çoğu insanın cesaret edemeyeceği bir şeyi yaparak tam 1426 günde otobüs ve tren kullanarak, kimi zamansa yürüyerek 257 bin 495 km gibi ciddi bir yol yaptı. 33 yaşındaki İngiliz Hugnes, bu tatili çok düşük bir rakama belkide normal bir tatilde bir günde harcanan tutara, haftalık 100 dolarla başardı. Bundan 6 yıl önce tarih 2009’un ilk gününü gösteriyorken memleketi olan Liverpool’dan yola çıktı. Bu zorlu ve bir o kadar destansı seyahatini, 6 yıl sonra 8 Ocak 2015’te Güney Sudan’ın başkenti Cuba şehrine yaptığı zorlu yürüyüş ile bitirdi.
Dünya_turu
Yaşadığı zorluklara bakacak olursak, çoğu insanın “yaptığı delilik” söylemleriyle örtüştürebileceği cinsten. Yeşil Burun adaları olarak bilinen Cape Verde’ye ulaşmak için 4 gününü sızıntılı bir botta harcamış, Kongo’da 1 hafta hapis yatmış, Filipinli bir transseksüel sayesinde aşırı tutucu Müslümanların saldırısından kurtulmuş. Bu seyahat boyunca onu en çok üzen hatırası ise, kız kardeşi Nicole’un 2 yıl önce kanserden vefat etmesi. İngiliz Graha Hughes : “Dünya’nın o kadar da büyük ve korkutucu bir yer değil, aslında size yardımcı olmak isteyen insanlarla dolu olduğunu göstermek istedim” diyor.

Her ülkede 1 selfie çekinen Graham Hughes bunlarıda bir video yaparak Sosyal video paylaşım sitesi Youtube yükledi.
İşte o dünyanın birçok noktasında çekilmiş olduğu Selfie’ler…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir