Uçak korkunuzu yenmeniz için tüyolar

Uçak korkunuzu yenmeniz için tüyolar

Uçaklar insanlar için vazgeçilmez ulaşım yoludur. Kimisi seyahat etmeyi sevdiği için, kimisi de iş gereği hava yolunu çok sık kullanır. Peki uçaklardan korkan kısmımız ne yapıyor ? Diyelim ki çok uzun bir yolculuğa çıkacaksınız, o kadar saat otobüs çekilir mi ? Uçaklardan korkmamanız için yapılacak bir çok şey var. İşte bazıları:
Doğru koltuğu seçin
Eğer Business veya First Class da uçmayacaksanız insanlarla aranızda bir bacak mesafesi bile olmayacaktır. Uçuş korkusu olanlar özellikle kapalı mekanları seçmemeliler. Ön sıralar ve çıkış kapısını yakın yerler sizler için daha iyi olacaktır.
uçak-korkusu
Uçuş ekibini izleyin
Uçaktayken ekibi izleyin örneğin kabin memurunun ne kadar sevimli, güler yüzlü olduğuna dikkat edin. Çalışırken bir rahatsızlık hissetmediklerini gördüğünüzde daha çok rahatlayacaksınız.
Kalkışı düşünmeyin
Ne olursa olsun hiç bir şekilde kalkış anını düşünmeyin. Bu sizi rahatlatmayacaktır. Aksine daha çok strese sebep olacaktır.
Sık uçun
Korkunuzun üzerine gidin böylece daha çok rahatlayacaksınız. Paranız ve zamanınız varsa bir de seyahat etmeyi seviyorsanız sık sık uçarak korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir