Tuzlu su ile çalışan fener!

Tuzlu su ile çalışan fener!

Taşınabilir eşyalar hayatımızı kolaylaştırırken bir yandan da pil ve şarj problemleri doğurur. Seyyar fenerler de aylarca kullanılmayan ve hatta yeri unutulan bir eşyadır ve genellikle de çalıştırmak istediğinizde pilleri tükenmiş veya şarjı bitmiş olur.

pilsiz_calisan_lamba_670x210cift-foto

Işığa kavuşmak için özel haznesine tuzlu su (yani genellikle deniz suyu) koymanız yeterli. Hydra-Light sadece etrafını aydınlatmıyor; USB portu üstünden telefon, tablet gibi mobil cihazlarınızı da şarj edebiliyor. Fenere harici 3-LED aksesuar lambası da dahil. Hydra Light pile gerek duymadan 25 sene boyu hizmet veren bir fenerdir. Fenerin merkezinde bulunan bölmeye tuzlu su yerleştirildiğinde cihaz, suyu oksitleştirerek elektrik üretiyor. Bir bölme su ile 250 saat aydınlanma fırsatı sağlıyor. Eğer denizden uzaksanız, sofra tuzu ile su karıştırarak Hydra-Light’ı kullanabiliyorsunuz. Kampçıların, dağcıların ve tuzlu su ile elektrik üretip USP port aracılığıyla dağıtımını yapmak isteyen herkesin ilgisini çekebilecek bir taşınabilir fener.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir