Türsab sağlık turizmi bilgilendirme toplantısı Antalya’da

Türsab sağlık turizmi bilgilendirme toplantısı Antalya’da

Son zamanlarda Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB tarafından Türkiye’de 12 ay turizmin akışıyla ilgili olarak ciddi adımlar atıldı. Yaz turizminde önde gelen ülke olurken, kış aylarında ise büyük ölçekte kaplıca ve termal tesislerde Sağlık turizmine yönelik çalışmalara ağırlık verildi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB; bu alanda hizmet vermek isteyen üyelerine bilgilendirme toplantıları düzenlemeye başladı.

TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi öncülüğünde ; 10 Ocak 2014 Cumartesi, saat 13:30-16:00 arası Side Sentido Perissia Hotel’de düzenlenecek toplantıya seyahat acentaları, TÜRSAB Akdeniz BYK Başkanları, Hastane ve sağlık kurumları Temsilcileri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı katılacak.

Sağlık Turizminin başarılı temsilcilerinden Agne Tur’un sahibi Ali Kaya; Antalya- Side’de  düzenlenecek bilgilendirme toplantısında sağlık turizminde son gelişmeler, yol haritaları, sorun ve çözümlerin masaya yatırılacağı, bu alanda çalışmak isteyen seyahat acentalarının sorularının cevaplanacağını belirtti. Sağlık turizminin tüm dünyada giderek önem kazandığını belirten Kaya; özellikle seyahat acentalarının bu alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.
tursab

Toplantıya katılan konuşmacıların konu başlıkları ise şöyle:
Davut Günaydın Türsab Yönetim Kurulu Üyesi
Sağlık Turizminde seyahat acentalarının yeri ve önemi

Aziz Ciga Türsab Sağlık Turizmi Komitesi Üyesi
Balkanlarda Sağlık Turizmi

Enver Afanyalı Türsab Sağlık Turizmi Komitesi Bşk.Yrd.
Sağlık Turizminde ortak çözümler

Nejat Erbil Ağvan Türsab Sağlık Turizmi Komitesi
İstanbul Üniversitesi Çalıştayı ve Kaçak Turlar

Ali Kaya Türsab Sağlık Turizmi Komitesi Üyesi
Antalya’da Sağlık Turizmi

Kaynak: Turizmhaberleri

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir