Türklerin en çok yaşamak istedikleri Avrupa şehri!

Türklerin en çok yaşamak istedikleri Avrupa şehri!

Ülkemizden en çok turist Avrupa ülkelerine giderken, en çok yurt dışı göçte yine Avrupa’ya gidiyor. Tarihte büyük Almanya göçüyle ülkemizden trenlerle binlerce insan orada çalışmaya gitti ve vatandaşlık aldı. Günümüzde ise Dorinsight araştırma firması Türklerin en çok yaşamak istedikleri Avrupa şehrini araştırarak bir rapor yayınladı. Yayınlanan “Avrupa’da Yaşanılmak İstenen Kentler” araştırması ilginç sonuçlar verdi.
Milano-Italy
Peki bu araştırma nasıl yapıldı?
8 bin 555 Türk katılımcıya yurt dışı tatillerinde en çok tercih edilen Avrupa’da çoğu ülkelerinin başkenti olan şehirlerin listesi sunularak her katılımcıya, “Hangi Avrupa kentinde yaşamak isterdiniz?” diye soruldu. Araştırmaya katılanların yüzde 23’ü Avrupa’da yaşamak istediği ülkeyi daha önce gördüğünü belirtirken, yaşamak istediği kent ile ilgili detaylı araştırma yapanların oranı yüzde 61, bu yıl içinde yaşamak istediği kente seyahat etmeyi planlayanların oranı ise yüzde 41 çıktı. Bu araştırmaya katılanların yüzde 22’si ise yaşadığım ülkeden memnunum tercihinde bulundu. Araştırmada Türkler’in en az rağbet ettiği iki yer Vilnius ve Bratislava oldu. Araştırmaya katılanların en çok yaşamak istediği şehir İtalya’dan Milano oldu. Katılımcıların yüzde 9’u “Milano” cevabı verdi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir