Türkiye’nin en güzel 4 büyük ilçesi!

Türkiye’nin en güzel 4 büyük ilçesi!

Ucuz, trafiksiz ve doğal güzellikleriyle bu kadar iyi bir tatil fırsatı sunabileceğini tahmin edemeyeceğiniz  Türkiye’nin en şirin 4 büyük ilçesi.
*Fatsa;
Kadir İnanır’ın memleketi Fatsa, Samsun ile Ordu illerinin tam ortasında yer alan harika bir Karadeniz kentidir. Yemyeşil dağlarla iç içe geçmiş masmavi deniziyle Fatsa, Karadeniz’in o eşsiz doğal güzelliğinin tüm özelliklerini taşıyor. Kız kulesi, çınar ve ulu ağaçlar, Göreği manastırı, Cıngırt kaya ve Gaga gölü ilçede görülmeye değer yerlerdir.
*Bandırma;
Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden olan Bandırma Balıkesir’e ait bir sahil kentidir. İstanbul’a 2 saat deniz otobüsü mesafesindeki Bandırma gezip görebileceğiniz yerleriyle birçok ile taş çıkarıyor. Bandırma kuş cenneti doğal bitki türleri ve canlılarıyla gezilip görülmesi gereken doğal bir müze gibidir. Daskyleion, Hisartepe’de yer alan bu antik kent çok sayıda tarih kitabında da adından söz ettiren bir ören yeridir. Deniz olmadan tatilin keyfi çıkmaz diyorsanız Erdek ve Tatlısu beldeleri aklınızı başınızdan alabilir.
turkiyenin_4_buyuk_guzel_ilcesi_
*Tatvan;
Bitlis il sınırlarındaki bu şirin kente giden birçok insan Nemrut Dağı’na çıktı ve gün doğumu / batımını izledi, siz de onlara uyun! Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Tatvan pek çok tarihi esere ve doğal güzelliğe sahiptir. Tatvan Rahva Kervansarayı, Kalekıran Kalesi ve S. George Manastırı Tatvan’ın tarihi güzelliklerinden yalnızca bazılarıdır. Buraya kadar gelmişken doğunun o kendine has vazgeçilmez lezzetlerini tatmadan dönmeyin.
*Çorlu
Osmanlı döneminde Avrupa fetihlerine gidişte ilk ayak olan Çorlu, İstanbul’dan Edirne’ye ve Avrupa’ya açılan bir kapı işlevini hala sürdürüyor. İstanbul’a 1 buçuk saat uzaklıkta olan bu şirin kentte, günübirlik İstanbul’u gezip akşamları huzur dolu bu kente dönen birçok insan var. Trakya’nın en büyük ilçesi Çorlu’nun , kalesi ve eski köprüleri ve Süleymaniye Camiisi mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir.
turkiyenin_4_buyuk_guzel_ilcesi_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir