Türkiye’nin en çok beğenilen mavi bayraklı 6 plajı!

Türkiye’nin en çok beğenilen mavi bayraklı 6 plajı!

Ülkemizde 350’den fazla Mavi Bayraklı bulunuyor biz bunların içinden en çok beğenilen 6 tanesini sizin için araştırdık. İşte Türkiye’nin en çok beğenilen mavi bayraklı 6 plajı;
*Fethiye Kalemya Koyu – Hillside Beach Club;
Tesis, Fethiye’de kendine ait çam ormanlarıyla çevrili mavi bayraklı muhteşem Kalemya Koyu’nda yer alıyor.650 metre uzunluğundaki sessiz ve dingin olan plaja jet-ski alınmıyor.
*Mersin – Kızkalesi Halk Plajı;
Mersin’in 600 metrelik Kızkalesi Halk Plajının bir yanında Korikos Kalesi, diğer yanında ise doğal dalgakıran görevini üstlenmiş bir kayalık bulunuyor. Korikos Kalesi ve dalgakıran arasında ise Kız Kalesi yer alıyor. Birçok kişinin bilmediği denizin ortasındaki bu tarihi cennete bakan plajda mavi bayraklı plajlardan.
Turkiyenin_en_cok_begenilen_mavi_bayrakli_6_plaji_
*Bodrum Yalıçiftliği – Sea Garden II;
Sekiz adet mavi bayraklı plaj bulunan bu belde cennetten farksız. Sea Garden Otelinin 540 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğindeki 2 numaralı plajı bu beldedeki en popüler mavi bayraklı plajdır.
*İzmir – Özdere Orta Mahalle Plajı;
İzmir’in Menderes ilçesi Özdere mahallesinde bulunan Ortamahalle Plajı, yeşillikler arasında ve incecik kumlara sahip. 1800 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki plaj daha çok kampçılara hitap ediyor.
Turkiyenin_en_cok_begenilen_mavi_bayrakli_6_plaji_2
*Göcek – Swissotel Göcek Plajı;
Göcek Limanı’nın sonunda dağlarla çevrili bir alanda bulunan çam ormanlarının eteklerindeki Swissotel Göcek plajında 3 iskele bulunuyor. 280 metre uzunluğundaki plajın kıyıdan itibaren derinleşen koyu, mavi yeşil rengiyle dikkat çekiyor.
*Karaburun – Akvaryum Koyu;
İskele mahallesi İncirlikoy Mevkii’nde bulunan Akvaryum Koyu 10-15 metre derinlikteki dipte dolaşan rengarenk balıkları izleyebiliyeceğiniz akvaryum gibi bir halk plajı.
Turkiyenin_en_cok_begenilen_mavi_bayrakli_6_plaji_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir