Türkiye’nin bilinmeyen doğa harikaları!

Türkiye’nin bilinmeyen doğa harikaları!

Türkiye‘nin doğal güzelliğini ve yapısını bozmayan şehirlerinin saklı kalmış doğa harikaları:
*Büğrüm Köprü – Antalya: Roma İmparatorluğu döneminden kalan Büğrüm Köprü Antalya’da yer almakta. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini görmüş olan bu köprü yapısını ve doğal güzelliğiyle hala ayakta duruyor. Köprüye ulaşım ise Köprülü Kanyon Milli Parkı içinden sağlanmakta.
*Clandıras Köprüsü – Uşak: Uşak‘ın Karahallı ilçe sınırları içerisinde yer alan Frigyalılar döneminden kalma tarihi bir köprü olan Clandıras Köprüsü, gidip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
türkiye_1
*Kula – Manisa: Manisa‘nın Kula ilçesinde yer alan peribacaları yerel halk arasında “Kuladokya” olarak adlandırılmakta. El değmediği için doğal yapısını hiç bozmamış Kula Peribacaları’na, Kula ilçe merkezinden Uşak yönüne doğru giderek ulaşılabilirsiniz.
*Mezovit – Rize: Kaçkar Dağları’nın eteklerinde kalan Mezovit bölgesi özellikle yaz aylarında buzul ve dağ manzaraları eşliğinde harikalar yaratıyor. Rize-Artvin sınırları arasında kalan bu bölgeye Ayder Yaylası’ndan ulaşım sağlanmakta. Özellikle dağcıların ziyaret ettiği bu bölge trekking için harika bir yer.
türkiye_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir