Türk Lirası, hangi ülkelerde değerli?

Türk Lirası, hangi ülkelerde değerli?

Yurtdışına seyahat söz konusu olduğunda akla ilk gelen konulardan birisi de haliyle maddiyat olacak. Dolar ve Euro’nun yükselmesi nedeniyle yurtdışı tatillerini erteleyenler için TL’nin değerli olduğu bazı ülkeleri sizler için derledik;
Ukrayna: Paramızın değerli olduğu ülkelerin başında gelen Ukrayna, gezip görülecek yerler bakımından da geniş bir yelpazeye sahiptir. Ukrayna’da 1 Türk Lirası, 7.36 Ukrayna Grivnasına denk gelmektedir.

Malezya: Yılda 10 milyon civarında turist ağırlayan Malezya, kültürel turizmden eğlence turizmine kadar geniş yelpazede seçenekler sunuyor. Türk lirasının diğer para birimlerine göre değeri açısından oldukça iyi durumdadır.

Tayland: Tropikal adaları, binlerce turistin akınına uğrayan tapınakları ve dünyaca ünlü ‘Thai Masajı’yla hem ucuza hem de unutamayacağınız bir tatil yapabileceğiniz Tayland, Türk lirasının değerli olduğu ülkelerin arasında yer alıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir