Turizmde Rusya -Türkiye Ortaklığı

Turizmde Rusya -Türkiye Ortaklığı

Antalya Cornelia Diamond Otel’de gerçekleştirilen Türkiye-Rusya 9.Turizm Çalışma Grubu toplantısında önemli işbirliği kararları alındı.
Toplantı_3
İki ülke turizm kurumları, ilgili bakanlıklar ve turizm sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantının ana gündem maddelerini iki ülke arasındaki turizm ilişkilerini her alanda geliştirmek ve turizm güvenligi konuları oluşturdu.
Toplantıda; Rusya Federasyonu`ndan Türkiye`ye Kasim-Mart ayları arasında daha fazla turist gelmesi için ortak forumların düzenlenmesi ki ilk çalıştay 2015 EMITT Fuarı sırasında gerçekleştirilecek, saglık ve Termal Turizm alanlarında turist akışının attırılması, turist güvenligi ve sağlığı alanlarında alınan önlemlerin ve yapilan başarılı çalışmaların devam ettirilmesi ve Türkiye turizm sektoründe çalışan personellerin Rusça ögrenmelerinin desteklenmesi gibi başlıklarda fikir birliğine varıldı.
Toplantıda, Türkiye heyetine T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Muduru Irfan Onal, Rusya heyetine ise Federal Turizm Ajansı Dış İlişkiler Genel Müdürü Valery Korovkin başkanlık etti.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir