Tüm kredi kartları internetten alışverişe kapatılacak!

Tüm kredi kartları internetten alışverişe kapatılacak!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, tüm ülkeyi ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BBDK) aldığı yeni karara göre tüm kredi kartları internetten alışverişe kapatılacak. Bundan sonraki çıkartılacak kartlar da dahil olmak üzere şu anda aktif kullanımda gözüken tüm kartlar için verilen bu kararı toplamda 176 milyon kredi kartını kapsıyor olacak.

Kullanıcılar, online alışveriş için 17 ağustos 2017’ye kadar kartını kullanmak isterse bankası ile görüşüp yazılı veya sesli yanıt sistemi üzerinden onay vererek kartının e-ticarete açılmasını talep edecek. Alınan karar çerçevesinde, bankalar müşterilerine yeni kart gönderirken internet alışverişi özelliği kapalı olarak gönderecek. Bankalar da şimdiden kullanıcılarına bu konuya ilişkin bilgilendirme mesajları göndermeye başlamış durumda.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir