Leisure listesinde ilk sırada Kapalıçarşı

Leisure listesinde ilk sırada Kapalıçarşı

Travel + Leisure dergisi, kültürel ve tarihi yerleri, parklar ve doğa rezervinin yanı sıra ünlü müzeler olarak sınıflandırdığı tatil yerlerini ziyaretçi sayılarına göre liste yayınladı. Dünyanın 50 en çok ziyaret edilen hedef listesini yayınladı. Veri 2013 yılının 1 yıllık incelemesiyle gerçekleşiyor. Tema parkları dünya çapında en çok ziyaret edilen mekanlar arasında yer alarak bu faktörde listelerindeki sıralamalarında etkiler. Böylece, büyük bir sürpriz olarak Güney Kore, Everland ve Lotte World tema parkları bu listede görebilirsiniz. Eyfel Kulesi, Giza, Stonehenge veya Roma’daki Kolezyum Büyük Piramit de yine listede yerini alıyor. En popüler listesinde bulunan yerler çoğu zaman büyük bir dünya turizm cazibesini ortaya çıkarırken ,Machu Picchu gibi yerler ise, ziyaretçilerin günlük sayısını sınırladı.

travel

Listenin başında İSTANBUL var. Derginin son sayısında yayımladığı listenin ilk sırasında 2013 verilerine göre 91 milyon 250 bin ziyaretçi sayısıyla, İstanbul Kapalıçarşı oldu.

1. Kapalıçarşı, İstanbul (91.250.000 ziyaretçi)
2. Zocalo, Mexico City (85 milyon ziyaretçi)
3. Times Meydanı, New York (50 milyon ziyaretçi)
4. Merkez Park, New York (40 milyon ziyaretçi)
5. Union Station, Washington, DC (40 milyon ziyaretçi)
6 Las Vegas Strip (30,5 milyon ziyaretçi)
7. Meiji Jingu Tapınağı, Tokyo (30 milyon ziyaretçi)
8. Sensoji Tapınağı, Tokyo (30 milyon ziyaretçi)
9. Niagara Şelalesi, New York ve Ontario (22 milyon ziyaretçi)
10. Grand Central Terminali, New York (21.600.00 ziyaretçi)

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir