Transilvanya’da harika bir tatil!

Transilvanya’da harika bir tatil!

Transilvanya Romanya sınırları içerisinde bulunan tatil için harika bir seçenek olabilecek bölgedir. Özellikle burayı vampirlerden hatırlayacaksınız. Fakat Transilvanya yemyeşil alanları ve ilginç mimari özellikleriyle bu yaz sizleri çok etkileyecek. Yurtdışında tatil yapmak isteyenler neden rotanızı çok uzaklara çeviriyorsunuz ki ? Özellikle yakınlarımızda görülmesi gereken birçok yer varken. Gezilmesi gereken yerlerin en başında Büyük Meydan geliyor.
transilvanya
Sakin ve romantik bir akşam geçirmek istiyorsanız Büyük Meydan tam size göre. Çünkü ışıklandırmalar ile büyülü bir atmosfer oluşturabiliyor. Transilvanya’nın en önemli turistik mekanı ise Alba-Lulia Kalesidir. Kale içerisinde uzun yürüyüşler yapabilir, tarihe tanıklık edebilirsiniz. Kale içerisinde ki kiliseyi de mutlaka görmelisiniz. Kalenin içerisinde hediyelik eşya alabileceğiniz birçok dükkan ve yemek yiyebileceğiniz restoran bulunmaktadır. Bu yazın keyfini Romanya’da bulunan Transilvanya bölgesinde doğayla ve tarihle iç içe geçirin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir