Tokyo’daki bu kitapçı yalnızca bir kitap satıyor! Peki neden?

Tokyo’daki bu kitapçı yalnızca bir kitap satıyor! Peki neden?

Bir kitap dükkanına girdiğiniz zaman karşınıza yüzlerce hatta binlerce kitap gelir. Ama Tokyo’da yer alan Morioka Shoten isimli kitapçıda bu durum farklı. Henüz çok yeni olmasına rağmen, adından sıkça söz ettiren bu dükkanda her hafta bir kitap seçiliyor ve hafta boyunca yalnızca o kitap satılıyor. Mayıs ayında açılan bu dükkanın sahibi Yoshiyuki Morioka isminde 10 yıllık tecrübeli bir kitapçı.
bu_ktapci_yalnizca_bir_kitap_satiyor_tokyo_2
Daha önce çalıştığı kitapçıda 200 kadar kitap bulunduruyordu. Fakat bu kez farklı bir yol seçti. Morioka, eski çalıştığı dükkanın en kalabalık günlerinin tanıtım günlerinde olduğunu ve o gün gelen insanların haliyle tek bir kitap için geldiğini farkettikten sonra tek bir seçenek ile kitapçılık yapılabileceğine inanmaya başladı.
bu_kitapci_yalnizca_bir_kitap_satiyor_tokyo
Şimdiye kadar bu kitapçıda, Finlandiyalı yazar Tove Jansson’ın The True Deceiver isimli kitabı, Mimei Ogawa’nın Moon Night And Glasses’ı ve Hans Christian Andersen’in Masallar’ı gibi birbirinden farklı birçok kitap bir hafta boyunca satıldı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir