Titus Tünelinde tarihi gezinti

Titus Tünelinde tarihi gezinti

Hatay da bulunan Titus Tüneli ve kaya mezarları M.Ö. 300 yıllarından kalma bir antik kenttir. Aynı zamanda ülkenin tarihi mirasları arasında en önemlileriden biridir. Denize yakın olması da tatil amacından çok iyi bir fırsattır. Ayrıca daha sonra yapıldığı düşünülen, tünelin deniz tarafına bakan kısmında kaya mezarları bulunmaktadır. Kaya mezarlarının bulunduğu yer tünele yaklaşık olarak 100 metre uzaklıktadır. Tatil için en iyi yerlerden biri olan Hatay tarihi açıdan da gezilebilecek yerler arasındadır.
titus
Sokakları tarih kokan  bu şehre sadece Titus Tünel ve Kaya Mezarlarını görmek için bile gidilebilir. Giriş ücreti sivil 8 TL olup istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Kaya mezarı alanında bulunan en büyük çukur ise oldukça çekicidir. Seleukeia Pieria antik kentinin parçası olan, Nikator antik kentinin üst bölümlerinde tapınak kalıntıları da bulunmuştur. Bölge kayalık olmasından dolayı çok sayıda mağara bulunur. Yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir