Tikal Milli Parkında tarihi tatil!

Tikal Milli Parkında tarihi tatil!

Tikal bugünkü Guatemala da bulunan yağmur ormanlarında en büyük Maya Kenti ve Tören Merkezi olarak tarihe geçmiştir. Mayala halkının bir çok yerde yaşadığını biliyoruz. Ama en büyük uygarlıkları burada kurulmuştur. Bu harika kalıntılar 1976’dan beri UNESCO Dünya Miraslar Listesinde yer alıyor. Tikal de tatil yapacaksanız ilk olarak timsahlı gölü gezmelisiniz. Daha sonra römorklu ciple yağmur ormanlarının tadını çıkarın. İki bin bitki türü ve ağaçlar arasında serinleyin.
tikal_milli_parkı1
Eğer isterseniz patika yollarında yürüyerek de tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Gelelim antik kentimize. Kocaman bir ormanın içerisinde üç bin binalık bir kent bulunuyor. Burada yaklaşık olarak 10 bin kişinin barındığı söyleniyor. Batıda ve doğuda piramit tapınaklar, kuzeyde bir iç kale bulunuyor, ayrıca rampalarla erişilen geniş bir meydan var. Aralarında boyalı mezarların da olduğu 16 tapınağı da ziyaret etmelisiniz. Tikal antik kentin de 78 metre yüksekliğe ve 128 basamağa sahip tapınağın tepesinde yağmur ormanlarına ve Maya görkemine yukarıdan şahit olabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir