THY’nin müzikleri artık değişiyor!

THY’nin müzikleri artık değişiyor!

Türk Hava Yolları’nın uçaklarında uzun süre çalan ve birçok seyahat edenin hüzünlü bulduğu “Karalar Bağlatan” olarak yorumladığı müzikler artık değişiyor. 1 Haziran tarihinden itibaren değişeceğini bildiren THY, yeni müziklerinde yaban kazlarından esinlendiklerini ifade ettiler.

İniş ve kalkışta çalacak olan yeni müzikleri Uğur Işık’ın imzasını taşıyacak. Uğur Işık, 1964 doğumlu ünlü çello sanatçısı ve bestecisidir. 6 aylık bir çalışmanın ardından THY’ye sunulan müziklerde Uğur Işık yaban kazından esinlendi.
thyyabankaz
Bu konuda açıklamalarda bulunan Uğur Işık :”Yaban kazı, uzun süre uçarak hava kalan, kıtaları aşan nadir ve ilginç canlılardan. Yaban kazı gökyüzünde kanat çırparken adeta sınırı yok. Tıpkı, Türk Hava Yolları gibi. Beste, yaban kazının adımlarıyla başlıyor. Müziğin ritmik yapısı kazın adımları gibi. Koşuyor, hızlanıyor ve yükseliyor. Sonra sınırlar kalkıyor. Ülkemizin ve dünyanın renkleri, müzikal olarak kombinasyonlar halinde çıkıyor karşımıza. Ve bu yolculuk sırasında hangi milletten olursa olsun her insan kendi dünyasından sesler, ezgiler, ritimler ve çağrışımlar duyup kendini evinde, güvende, mutlu hissedecek.” dedi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir