THY’nin “Engelli Yolcu İndirim Uygulaması” hayata geçirildi!

THY’nin “Engelli Yolcu İndirim Uygulaması” hayata geçirildi!

THY, engelli yolcuları için önemli bir uygulamaya imza attı. TÜRSAB ve Türk Hava Yolları arasında bir süredir yapılan çalışmalar neticesinde THY’nin “Engelli Yolcu İndirim Uygulaması” devreye girdi. Bu uygulamaya göre Türk Hava Yolları ve Anadolujet Türkiye çıkışlı iç hat ve dış hat seferlerinde, engelli yolculara uygulanan indirimde her uçuş için gerekli olan belge ibraz zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Türk Hava Yolları, engelli yolcularına Miles&Smiles üyesi olmaları ve bir defaya mahsus olmak üzere gerekli engelli belgelerinden biri ile sisteme kayıt yaptırmaları koşuluyla iç hat biletlerde %20, dış hat biletlerde %25 indirim uyguluyor.

Beraber seyahat etmek koşuluyla engelli yolcuların refakatçileri için de indirimli bilet düzenlenebilecek olup bunun için; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli yolcuya verilen refakatçi kartının veya “refakatçi hakkı” olduğunu gösteren engelli belgesinin ibraz edilmesi neticesinde yalnızca Türk Hava Yolları Satış Ofislerince düzenlenebilecek. Ayrıca, web ve mobil kanallardan engelli indirimli bilet düzenlenebilmesi için de gerekli çalışmalar sürmektedir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir