Tenis hakkında 5 ipucu

Tenis hakkında 5 ipucu

Tenis güç ve hıza dayalı bir spordur. Sakatlanma riskinin yüksek olduğu bu spor dalında iyice ısınmadan maça başlanmamalıdır. Özellikle bayanların yaptığı bu spor ülkemiz de o kadar çok tutulmamasına karşın her gün yeni tenis kulüpleri açılmaktadır. Tenis her bireyi formda tutar, kol ve bacak kaslarını inanılmaz şekilde güçlendirir. Eğer tenis oynamak istiyorsanız sizlere sunacağımız bu 5 ipucundan faydalanabilirsiniz. İlk olarak kullanacağınız kolunuzu iyi açmalı ve iyi ısıtmalısınız ki sakatlanma olmasın. Kolunuzu iyi açtığınızda topa daha sert ve hızlı vurabilirsiniz. İkinci olarak hızınızı ve nefesinizi iyi ayarlamalısınız ki her topa koşabilesiniz.
tenis
Üçüncü ipucumuz olabildiğince köşelere atın rakibin koşması daha zor olsun ve daha kolay puan kazanın. Eğer topu köşelere atarsanız ve hızlı vurursanız rakibin koşmasına bile gerek kalmadan sayıyı alırsınız. Sondan bir önceki ipucumuz servis sertliği. Servisiniz olabildiğince sert atın ki rakip karşılayamasın. Böylece oyuna başlarken ilk sayıyı alırsınız. Servisi hızlı atmanın da yolu kolunuzu iyi ısıtmaktan geçer. Son ve en önemli ipucumuz ise yerinizi iyi belirleyin ve topu atacağınız yere odaklanın. Böylece konsantrasyonunuzu iyi sağlamış ve oyuna iyi odaklanmış olursunuz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir