Tekirdağ’da balık nerelerde tutulur?

Tekirdağ’da balık nerelerde tutulur?

İnsanı şehirlerin stresinden ve kalabalığından uzaklaştıran en güzel hobi olta ile balık tutmaktır. Balık avı zevkli, hem de faydalı bir spordur. Çünkü balık tutmak insana dinginlik ve huzur verir, insanın bütün yorgunluğu alır. Uzun bekleyişlerin ardından tutulan taze balığı yemenin tadına doyum olmaz. Peki Tekirdağ’da balık nerelerde tutulur?
M. Ereğlisi Kayalıklar: Özellikle Eşkina bu bölgede amatör balıkçıların hedef yaptığı balıkların başında geliyor. Çünkü hem tadı lezzetlidir hem de bol bulunur. Tabi Eşkina kayalık bölgelerin balığı olduğundan yakalanması biraz zor. Genelde bu balık için Şamandıralı takımlar daha iyi olsa da kurşunsuz, tek iğneli şeytan oltası dediğimiz uygulama da iyi sonuçlar verebilir. Aynı zamanda bu yöntemle Hanos, Karagoz ve Sargozda avlayabilirsiniz.
tekirdag_balik_avi
Vakıflar Kampı: Martaş limanı yanında yanyana 2 koy burası. Ağustos sonu itibari ile iri Mırmırların avlandığı ve aynı zamanda Lidaki, İsparoz ve Yılan Balığı’da çıkan kumluk bir sahili var. Bazı usta avcılar buradan Kalkan da yakalayabiliyorlar. Limana yakın yerlerden ise At-Çek ile Levrek ve bol miktarda da Kefal yakalayabilirler.
Sultanköy Gümüşyaka Taşlıkları: Özellikle kış mevsiminde At-Çek ile Levrek alınan alandır. Kalkan Balığı avları da bu bölgede sıklıkla yapılır.
Kumbağ: En çok tercih edilen Avlak Yeri Uçmakdere civarıdır. Bu bölge bol miktarda Kefal ve Zargana vermekte. Aynı zamanda Liman ve Askeri Kamp bölgesi de olta atılacak meralardır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir