Tek başına seyahat etmenin ipuçları!

Tek başına seyahat etmenin ipuçları!

Kendi ilgi alanları ve kendi planlarını istedikleri gibi gerçekleştirebilmek isteyen kişiler, tek başına seyahat etmeyi tercih ediyorlar. Eğer siz de tek başınıza seyahate çıkmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce “Tek Başına Seyahat Edenlerin El Kitabı”nın yazarı Janice Waugh‘un bu önerilerine bir göz atmalısınız;
* Konaklama şeklinizi 5 yıldızlı büyük oteller yerine konuk evi, hostel ya da küçük pansiyonlarda yapın. Bu tarz küçük yerler hem yeni insanlarla tanışmak, hem de arkadaş canlısı yerli halk ile iletişme geçmek için daha fazla fırsat veriyor.
* İlk kez gideceğiniz yerin iklimine uyum sağlamak adına kendinize yeterli süre tanıyın. Kendinizi rahat hissetmek için yeterli zaman çoğunlukla 1 gündür. İlk gün kendinizi çok zorlamayın ve biraz dinlenip etrafı gözlemleyin.
tek_basina_tatil_yapma_ipuclari
* Restoran tercihinizi yaparken seçiminizi bar kısmı olanlardan yana kullanın ve bir masada tek başına oturmaktansa, yemeğinizi barda yiyin. Böylece biriyle tanışıp birlikte yemek yiyip muhabbet etme şansınızı çok fazla arttırmış olacaksınız.
* Kaldığınız yerde güvenliğiniz açısından nereye gittiğinizi ve ne zaman dönmeyi düşündüğünüzü anlatan bir not bırakın. Kaldığınız yerin sahibi ya da işletmecisi ile arkadaşlık kurabildiyseniz ona bizzat bilgi verebilirsiniz. Eğer biriyle birlikte çıkacaksanız, kiminle gittiğinizi isim belirterek yazın.
* Döviz büroları alım yaparken yüksek, bozdururken çok düşük kurlar sunar. Siz daha çok ATM’leri tercih edin. Tek seferde yüksek paralar çekmek yerine her gün harcayabileceğiniz kadar küçük paralar çekin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir