Tayland tatilinizde dikkat etmeniz gereken hususlar!

Tayland tatilinizde dikkat etmeniz gereken hususlar!

Tayland, filmlere mekan olmuş tropikal adaları, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği 400’den fazla budist tapınağı, büyüleyici güzellikte doğası, dünyaca ünlü Tay masajı ile Güney Asya’nın en popüler turistik destinasyonlarının başında yer alıyor. Ancak eğer tatil planlarınızın arasında Tayland varsa bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. İşte Tayland tatilinizde dikkat etmeniz gereken hususlar;
* Tayland’ın genelinde Budist bir inanış var. Bu inanca göre, kişiyi selamlarken daha önceden mutlaka görmüş olduğunuz “The Wai” hareketini sahnelemeniz önemli. Bu hareket, iki elinizin avuçlarını birbirine bakacak şekilde göğüs kafesiniz üzerinde birleştirmeniz ve başınızı hafifçe eğmenizden oluşuyor. Bu hareket oldukça dostane bir davranış olarak yorumlanıyor.
tayland_tatilinde_dikkat_edilmesi_gereken_hususlar
* Kasksız bisiklet kullanmak, yerlere çöp atmak gibi davranışlar polisler ve güvenlik görevlileri tarafından rüşvet sayılabilecek ihlalleri meydana getiriyor.
* Kraliyet ailesiyle ilgili eleştirisel konuşmalardan veya esprilerden uzak durun. Spor karşılaşmalarından ve büyük etkinliklerden önce Kraliyet marşı çalınır ve herkes ayakta saygı duruşunda bulunur. Bu sırada siz de topluma uymalısınız.
tayland_tatilinde_dikkat_edilmesi_gereken_hususlar_2
* Gece mekanları konusunda araştırma ya da tavsiye almadan uğramayın. Özellikle dışarıdan içerisi görülmeyen barlardan uzak durun. Beklentinizin üzerinde hesaplarla karşılaşabilirsiniz.
* Budist inanışına göre haftanın her günü ayrı bir rengi temsil eder. Günü temsil eden renklerde giyinmek Taylandlı dostlarınız için hoş bir jest olabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir