Tatlı Hayat Şehri Madrid

Tatlı Hayat Şehri Madrid

Açıklanan istatistiksel rakamlara göre her yıl neredeyse 6 milyon turistin uğrak noktası olan ve cömertliğiyle dikkat çeken bir kent burası. Oldukça dinamik oluşu bklentiyi boş çıkarmıyor.
Biraz Barselona’nın gerisinde kalsada bu kent müzeleri,tarihi eserleri ve stadyumlarıyla sizlere iddalı bir tatil avantajı sunuyor.
Beklentilerinizi her şekilde karşılayan kent turistler için birçok sürpriziiçinde barındıyor. Tarihi yapısıyla zengin olduğu kadar canlı ve kültürlüde. Kimilerinden duyacağınız yegana sözcük ise buranın tam bir sanat merkezi oluşu.
Biraz geriye gidelim ve kentin tarihi hakkında kısa bilgiler verelim. Napolyon Savaşları’nda Fransız işgali altında kalmoş ve ardından milli ayaklanmalarda önemli roller üstlenmiştir. 19.yy dan sonra kent modern bir görünüm altına girmeye başlamış ve olağanüstü mimari yapıları günümüze dek varlıklarını korumuş.670x210-çift-copy-madrid
Şehirde metro hatları oldukça gelişmiş vaziyette yani ulaşımınızı oldukça kolay yollardan sağlayabiliyorsunuz. Kültür olarak neredeyte Türklerle eşdeğer bir yapıya sahipler bu yüzden fazla yabancılık çekeceğinizi düşünmüyoruz. Etrafınızda sürekli sokak sanatçılarına rastlayacaksınız ve bu sizleri eminizki hayran edecek şehre. Müzik gösterilerinden tutunda futbol topuyla hareket yapan top cambazları şehrin ne kadar dinamik olduğunu birkez daha gösterecek sizlere.
Lezzet kültürü bakımından da geniş kitlelere hitap ediyor. Adım başı yemek yiyebileceğiniz mekanlar mevcut ve unutmayın İspanyol mutfağı oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bizim sizlere önerdiğimiz tat ise cocido madrileno, görünüş olarak etli nohuta benziyor yani bizim yemek zevkimize oldukça yakın.670x210-çift-copy-madrid-2
Birazda kültür turu atmak isterseniz doğruca Prado Müzesi’n gitmelisiniz. Resim ve heykel müzesi olarak kurulan bu müze sayamayacağınız kadar esere kapılarını aralamış. Futbol aşığıysanız ise önerebileceğimiz yegana adreslerden birisi Santiago Bernabue Stadyumu’ndan başkası değil. Şehir merkezine biraz uzak ama geldiğiniz mesafeye değer bir görüntüye sahip. Televiyzonlarınızda defalarca boy gösteren bu stad o atmosferi sizlere tekrar yaşatıyor. Bu kente seyahat etmek için birçok alternatif var, biliyoruz ki tercihiniz bu yönde olursa hiçte pişman olmayacaksınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir