Tatillerde fazla uyumayın!

Tatillerde fazla uyumayın!

Yorucu günlerin ardından gelen hafta sonu tatillerini tüm gün uyuyarak geçirmeyin. Bu vücudunuz için de psikolojik olarak da çok zararlıdır. Her insanın uykuya ihtiyacı vardır. Fakat bunu hiç bir zaman abartmamak gerekir. Özellikle tatillerde çok uyumamanız gerekiyor. Vücudunuz hafta içi temposuna ayarlı olduğu için hafta sonu tatillerinde ya da normal tatillerde temponuzu düşürmemeniz gerekiyor. Yetişkinler için günde sekiz saat uyku yeterli oluyor.
tatillerde_uyumanın_zararları
Çocuklar için ise 12 saat. Bu hafta sonu tatilleri için de geçerli. Vücudunuz kendisini 8 saat uyku süresine hazırlamıştır. Bu düzeninizi hiç bir şekilde bozmamalısınız. Akşamları uyumadan önce kesinlikle çay ve kahve içilmemesi gerekir. Bu uyumanızı engeller. Sağlıklı bir uyku istiyorsanız tatillerde bile günlük gereken uykunuzu almalısınız. Bunun dışında çok aç veya çok tok yatağa girmeyin. Uyumak için ise yatak odanızdan başka bir yer tercih etmeyin. Böyle yaparak daha rahat uyku çekebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir