Tatiliniz için en iyi tasarlanmış buzdan oteller

Tatiliniz için en iyi tasarlanmış buzdan oteller

Dünya’nın farklı ülkelerinde bulunan buzdan oteller, misafirlerine eşsiz bir tatil sunuyor. Bu buzdan otellerde konaklamak ne kadar farklı ve özel bir deneyim olsa da biraz cesaret istiyor. Çünkü dokunduğunuz her yer çok soğuk.

1- Jukkasjarvi Ice Hotel – İsveç: Torne Nehri’nin kıyısında bulunan bu otelin duvarları ve tüm eşyaları tamamen buz ve kardan yapılmıştır. Bu otelde iki bölüm var; sıcak odalar ve buzdan odalar. Otelin yapımında 30.000 ton kar kullanılıyor. Otel bahar başlangıcında eriyor ve kışın yeniden yapılıyor. Aralık-Nisan ayları arasında hizmet veren otel, bardaklarına kadar buzdan yapılmış.
en_iyi_buzdan_oteller
2- Hotel De Glace Quebec – Kanada: Quebec City’nin 5 kilometre kuzeyinde yer alan Hotel de Glace, her yıl yaklaşık 5 haftada yeniden inşa ediliyor. Bu tek katlı otel, her sezon sıra dışı, farklı bir mimari ile karşımıza çıkıyor. Otelin mobilyaları da buz bloklarından oyularak yapılıyor.
en_iyi_buzdan_oteller2
3- Ice Hotel Romania – Romanya : Doğu Avrupa’nın ilk buz oteli olan Ice Hotel Romania, olağanüstü güzel bir konuma sahip. Karpat Dağları eteğinde gölün kıyısına kurulan otelin bölgesi bizonlarıyla ünlü.Bu yüzden geceleri pek otelden çıkılması önerilmiyor. Otelde aynı zamanda tamamen buzdan yapılma bir kilise bulunuyor.
en_iyi_buzdan_oteller3
4- Kirkenes Kar Oteli – Norveç : Yapımı ve dekorasyonu Finli ve Japon sanatçılara ait olan bu küçük otelin 20 odası bulunuyor. Kardan yapılma duvarlarının kalınlığı 200 cm ve sıcaklığı -5 derece sabit tutuluyor.
en_iyi_buzdan_oteller4
5- Sorrisniva Igloo Hotel – Norveç : Sorrisniva Igloo Hotel, Norveç’in Finnmark bölgesinde yer alıyor. 30 odası bulunan otel Avrupanın en kuzeyinde bulunuyor. Ayrıca otelde eskimo köpeklerinin çektiği kızaklarla yapacağınız kızak turları ve Kuzey Işıkları’nı görebileceğiniz geziler de bulunuyor. 13. dönemine giren otelde 30 yatak, sizi sıcak tutmak için termal uyku tulumları, buzdan yapılmış sauna buz kuleleri, buzdan bar ve buzdan heykeller var.
en_iyi_buzdan_oteller5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir