Tatilin çocuklar üzerindeki etkileri!

Tatilin çocuklar üzerindeki etkileri!

Tatil kaç yaşında olursanız olun, vazgeçemeyeceğiniz en önemli şeylerden biridir. Yaz tatilinin denizi, kumu, güneşi, kış tatilinin ise kar’ı, kardan adamı, kayağı hiç bitmez. Ama tatil çocuklar için her şeyden daha önemlidir. Çocuklar tatillerde anne ve babalarıyla geçiremedikleri zamanı geçirir, doyasıya eğlenirler. Çocuklar ileri teknoloji sayesinde tatillerini bilgisayar veya tablet başında geçiriyor. Hem sağlıklarını tehlikeye atıyorlar hem de sosyalleşmiyorlar.
cocuk_ve_teknoloji
Yaz aylarının en güzel zamanları denizden çıkmadığımız o zamanlardır. İnsanlar denize ”kirli” diye girmezler, çocuklarını da sokmazlar. Ama denizin içinde ki maddeler bir çok hastalığa çare olmaktadır.
cocuk_ve_deniz
Ya da güneşten alınan vitaminler. Güneş en doğal D vitamini kaynağıdır, bu yüzden insanlar sık sık güneşlenirler. Deniz suyunun en etkili özelliği; yaraları, alerjik reaksiyonların yol açtığı izleri ve özellikte bez kullanan bebeklerde oluşan isiliği ve tahriş olan bölgeleri tedavi etmesidir. Deniz tatili yapan aileler çocukları ile genelde kum kenarında oyun oynayarak zamanlarını geçirirler.
kids_on_the_sea
Sürekli denizde yüzemeyen küçük yaştaki çocuklar için kumsallar ideal sağlıklı oyun alanlarıdır. Islak deniz kumunda yapılan yürüyüşler, kan damarlarının genişlemesini ve kanın yukarı doğru pompalanmasını sağlayarak kan akışını artırır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir