Tatildeyken aklınız evinizde kalmasın!

Tatildeyken aklınız evinizde kalmasın!

Tatile çıkıyorsunuz fakat aklınız evinizde mi kalıyor? Evinizi arkanızda bırakat huzursuz mu oluyorsunuz? Endişe etmeyin çünkü belirteceğimiz bir kaç önlemle artık tatilinizi aklınız evinizde kalmadan daha huzurlu bir şekilde yapacaksınız.
*Tatile çıkarken bir akrabanıza ya da güvendiğiniz bir komşunuza evinizin anahtarını teslim edin. Siz tatildeyken yakınınız evinizi arada bir kontrol ederek evinizde bir aksilik olup olmadığını gözlemleyip size haber versin. Böylece tatilinize daha rahat odaklanabilirsiniz.
*Tatile çıktığınız zaman sosyal medya ortamlarında tatile çıktığınızı ilan etmeyin. Eğer bunu yaparsanız bu durumu gören kötü niyetli kişilerin eline fırsat vermiş olursunuz.
*Evinizi bir alarm sistemi alarak evinizi hırsızlardan koruyun ve maksimum güvenlik altına alın.
* Tatile çıkarken evinizin perdelerini ve ışıklarını tamamen kapatmayın. Bazı perdeleriniz ve ışıklarınız açık kalsın çünkü uzun süre kapalı olan perde ve ışıklar hırsızlara davetiye çıkarır.
* Mutlaka tatile çıkmadan önce bütün fişleri çektiğinizden emin olun. Ayrıca ocağınızı, fırınınızı da kontrol edin.
* Posta kutularınızın boş olmasına dikkat edin. Siz yokken güvendiğiniz bir yakınınızın posta kutunuzu sık sık kontrol etmesini isteyin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir