Tatilden önce selülitleri yok edin!

Tatilden önce selülitleri yok edin!

Her kadının baş belası olan selülitler bu yazda canımızı sıkacak gibi duruyor. Tatil ve deniz mevsimi açıldığına göre bikinilerden gözüken selülitlerde tam bir sorun teşkil ediyor. Kim ister ki selülitli bir vücudu ? Ama bunun çözümü de basit. Yazın tadını selülitsiz, harika bir vücut ile çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken şeyler ise:
Yiyeceklerinizi tuz yerine baharat, limon ve aromatiklerle tatlandırmaya bakın. Koyu kahve, koyu çay, gazlı içecek ve kola tüketimini kesin. Mutlaka günlük içtiğiniz su miktarını artırın. Rezene, elma kabukları ve yeşil çayı karıştırarak hazırladığınız bu nefis bitki çayını günde en az 4 kez içmeye çalışın. Mümkünse her gün bir demet maydanoz, bol bol kereviz, lahana ve enginar yiyin. Tatlı ihtiyaçlarınızı meyve, tatlandırıcı ile hazırlanmış meyve kompostoları ve sütlü tatlılardan karşılamaya çalışın.
selülit_tedavisi
Şarküteri ürünlerinden, yağlı soslardan uzak durun. Kızartmalar yerine fırın, buğulama ve haşlama yemekleri tercih edin. Aşırı tuz ve yağ içeren şarküteri ürünlerinden, yağlı sos ve yemeklerden uzak durun. Mutlaka günlük içtiğiniz su miktarını artırın. Rezene, elma kabukları ve yeşil çayı karıştırarak hazırladığınız bu nefis bitki çayını günde en az 4 kez içmeye çalışın. Mümkünse her gün bir demet maydanoz, bol bol kereviz, lahana ve enginar yiyin. Tatlı ihtiyaçlarınızı meyve, tatlandırıcı ile hazırlanmış meyve kompostoları ve sütlü tatlılardan karşılamaya çalışın. Şarküteri ürünlerinden, yağlı soslardan uzak durun. Kızartmalar yerine fırın, buğulama ve haşlama yemekleri tercih edin. Aşırı tuz ve yağ içeren şarküteri ürünlerinden, yağlı sos ve yemeklerden uzak durun.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir