Tatilden önce göz kapaklarında ki şişkinlikleri yok edin!

Tatilden önce göz kapaklarında ki şişkinlikleri yok edin!

Tatile kim giz kapaklarında şişkinlikler var iken gitmek ister ki ? Bu şişkinlikler sağlığınızdan, yapacağınız makyaja kadar birçok şeyi etkiler. Özellikle yaz aylarında artan uykusuzluk ve stres bu şişkinliklerin oluşmasında yeterli sebeplerdir. Göz kapakları, oldukça ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için yüksek yastıkla yatılmadığında bile şişebilir. Bu yüzden oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Tedavisine gelince aslında çok fazla tedavi yöntemi var.
göz-kapaklarında-şişme
İlki ise tuz kullanımını tamamen kesmektir. Hatta doktor tavsiyesi ile tuz atabilen ilaçlar bile kullanabilirsiniz. Eğer alt yapıda bir problem yok ise yastığımızı yükseltmek, herhangi bir kozmetik ürünü sürerek yatmamak, bol su içmek ancak su içme işini gündüz yapıp, vücudumuz arınmış bir şekilde gece yatağa yatmak, masaj yapmak faydalı olabilir. Yalnız masaj yaparken çok dikkatli olmalısınız. Göz kapakları çok hassas olduğu için herhangi sert bir müdahale de baygınlığa bile yol açabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir