Tatilde turşunun faydaları!

Tatilde turşunun faydaları!

Tatilde istediğiniz kadar yiyecek tüketmek ister ve alacağınız kalorilerin hiç birine dikkat etmezsiniz. Kaloriler dışında bir de bu yiyeceklerin ne kadar sağlıksız olduğunu düşünmek bile istemezsiniz. Ama tatilde turşu ile hem formda kalacak hem de sağlığınıza sağlık katacaksınız. Turşunun bildiğini üzere birçok yararı var. Sadece tatilde de değil. Her zaman buzdolabınızda bulunması gereken bir yiyecek. Yemeğin yanında harika gider ve suyuyla sizleri serinletir.
turşunun_yararları
Ama tatilde tüketmeniz hem tatlı yeme istediğinizi azaltacak hem de güneşten ve sıcaktan kaybolan mineralleri geri kazanmanızı sağlayacaktır. Bir diğer güzelliği de kanser yapıcı hücreleri yok etmesidir. Evet yanlış duymadınız. Turşu kanser yapıcı hücreleri yok ederek sizleri ciddi bir hastalıktan kurtarıyor. Bunun dışında sıcak havalar yüzünden tansiyonunuzda yükselme olmasını istemiyorsanız turşu yemenin yararı olacak çünkü tansiyon düşürdüğü de kanıtlanmış bir gerçektir. Dediğimiz gibi hem sağlık hem de form da kalmak için yaz ayları ve tatil boyunca turşu tüketimini arttırın!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir