Tatilde sodadan uzak durun!

Tatilde sodadan uzak durun!

Sodanın yararı olduğu kadar zararı olduğunu da biliyor musunuz? Karbondioksit vücut için zararlı olan gıdalardan biridir. Sodada da bulunan karbondioksit sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye sokabiliyor. Tatil boyunca serinlemek istersiniz. Bu durumda da soda tüketirsiniz. Sodayı özellikle tatilde tüketmeyin. Çünkü sağlıklı ve huzurlu tatiliniz de keyfinizi kaçırabilir. Tansiyonunuzu ciddi şekilde yükseltir. Bu da sağlığınızı riske attığınızı gösterir. Zayıflamak için de sık sık tüketilen soda aslında doğru değildir.
sodanın_zararları
Vücudumuz oksijeni alır karbondioksidi dışarı atar. Ama soda içerek daha çok karbondioksidin içeri girmesine izin verirseniz vücudunuzun tüm dengesi değişir. Genelde yemekten sonra içilen soda hiç bir şekilde kullanılmamalıdır. Ayrıca fazla sodanın böbrek taşı yaptığı da kanıtlanmış bir gerçektir. Kısacası bu içecek mümkün olduğunca az tüketilmeli, özellikle tatilde hiç tüketilmemelidir. Uzmanların uyarısını dikkate alın ve sodadan olabildiğince uzak durun.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir