Tatilde nereye gidelim?

Tatilde nereye gidelim?

Yazın en çok düşündüren şeylerden birisidir “Tatilde  nereye gidelim ?” sorusu…  Bu yaz eğer yurt içi bir tatil düşünüyorsanız size en iyi tatil planınızı yapmanıza yardımcı olacağız. Yaz tatilini Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris ya da Fethiye gibi tatil yörelerinin hangisinde geçirsem diye şimdiden karar veremiyorsanız bu cümleleri okumaya devam edin…  Tatiluzmani.tv olarak Türkiye’nin bu yaz tatilinde en önemli turistik noktalarını artı ve eksileriyle  sizler için değerlendirdik. Üstelik bu yıl Ramazan Bayramı arefesi 16 Temmuz Perşembe başlıyor iken, Kurban Bayramı arefesi 23 Eylül Çarşamba başlıyor. Durum böyle olunca 16-20 Temmuz ile 23-27 Eylül tarihleri arasındaki bayram tatillerini birleştirerek daha uzun bir tatile de çıkabilirsiniz.
Alanya_Resimler
Antalya – Alanya
Bugün Türkiye’nin en iyi, en kaliteli ve en lüks otellerini şehrin her noktasında barındıran Antalya – Alanya her yıl olduğu gibi bu yılda yaz tatiline çıkacak olanların ilk tercihi olarak gözüküyor. Belek, Kemer ve Alanya civarındaki 5-7 yıldızlı otellerin, tesislerin birçoğu Dünya standartlarının epeyce üstünde… Turizm bölgesi olan Antalya’da hizmet veren oteller genellikle her şey dahil otel konseptinde konaklama imkanı sunuyor.  Bu demek oluyor ki gün boyunca yiyip içebilir, otelin tüm etkinliklerine katılabilir, ailenizle doyasıya eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. Antalya’nın iklimini hemen hemen hepimiz biliriz fakat Antalya’nın en büyük handikabı Temmuz ve Ağustos aylarındaki sıcak ve bu sıcakla birlikte yoğun bir nem tabakası adeta şehri kaplıyor. Fakat Eylül ya da Ekim ayları daha keyifli olabilir. Belek tarafının denizi biraz daha dalgalı ve bulanık.
Antalya_Resimler_1
Kemer tarafında ise deniz daha güzel. Antalya’da Ekim ayının sonuna kadar hatta Kasım ayı içerisinde bile denize girebilirsiniz. Antalya International Havalimanı Belek’e yakın. Kemer’in Antalya merkeze uzaklığı ise yaklaşık yarım saat sürüyor. Temmuz ve Ağustos aylarında otel müşterilerinin yüzde 90’ı Rus oluyor. Türkiye’deki bir otelde kendinizi turist gibi hissedebilirsiniz bizden hatırlatması. Eğer “Çocukluyum, yeme içme, plaj deniz her şey ayağımın altında olsun” derseniz Antalya cazip olabilir. Alanya’nın Kleopatra Plajı tarafı kumluk, diğer yerler genelde taşlık. Temmuz ve Ağustos ayları ise sıcak geçiyor. Eylül ve Ekim daha iyi bir tercih olabilir. Alanya’da Gazipaşa Havalimanı’ndan İstanbul ve Ankara’ya uçak seferleri yapılıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir