Tatilde kilo almayın!

Tatilde kilo almayın!

Tatil de kilo almamak biliyoruz ki imkansız. Oteller de, pansiyonlarda insanlar ne bulurlarsa yiyorlar. Hem lezzetli oluyor hemde farklı şeyler tadmanıza yardımcı oluyor. Bir yandan kilo almamak istiyorsunuz diğer yandan ise yemekler çok hoş geliyor. Onlarında bir çözümü var. Mesela A ve C vitaminini çok sık tüketin. Bu metabolizmanızı hızlandıracaktır. A vitamini yumurtanın sarısı gibi besinlerde bulunur, c vitaminini ise turunçgiller gibi besinlerde bulabilirsiniz.
tatilde_beslenme
Bol bol deniz ürünü tüketmeye çalışın. Bu selenyum almanıza yardımcı olacaktır. Bol bol güneşten yararlanın. Çıkın otelden, pansiyondan 1 saatlik yürüyüşler yapın. Magnezyum içeren gıdalar tüketin. Bu bağışıklık sisteminize çok iyi gelecektir. Mesela tam buğdaydan yapılan ekmek ve makarna sizler için harika seçimler olacaktır. Yazı kilo almadan atlatabilmeniz için bunlara uymanız gerekecektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir