Tatilde güneşten korunma yolları

Tatilde güneşten korunma yolları

Yaz tatili yaklaşıyor. Nisanda Antalya civarında yaşayanlar sıcaktan ve güneşten bunalmış olacaklardır. Güneşin biz dikkat etmesek de yararı olduğu kadarda zararı var. Mesela güneş ışınlarını cildinizde bir çok rahatsızlığa yol açabilir. Cildinizi, gözlerinizi güneş ışınlarından korumalısınız. Bunun için en az 30 faktörlü güneş kremini güneşe çıkmadan 30 dakika önce uygularsanız sizlere yararı olacaktır. Ayrıca güneşin altında çok kalacaksanız bir şapka takmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır.
güneşin_zararları
Eğer güneşin altında kalmayı çok sevmiyorsanız serin yerlerde durun ki sıcaklık vücudunuza çok işlemesin. Sıcak su kullanımından oldukça kaçının. Yaz aylarında her zaman ılık sularla duşunuzu alın. Sizi rahat ettirecek kıyafetler tercih edin. Üstünüze yapışan tişörtler ve kotlar sıkılmanıza neden olur. Elbise yaz aylarında ve tatilde en iyi seçimlerden biri olacaktır. Eğer bunlara uyarsanız çok rahat bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir