Tatilde buz altına dalış yapmaya ne dersiniz?

Tatilde buz altına dalış yapmaya ne dersiniz?

Eğer tatilde sıra dışı bir aktivite arıyorsanız, bu haberimize mutlaka bir göz atmalısınız! Sizlere buzun altındaki muazzam sessiz evreni keşfedebileceğiniz muhteşem yerler derledik. İşte tatilde buz altına dalabileceğiniz en muhteşem yerler;
Paijanne Gölü: Finlandiya, Asikkala’da bulunan Paijanne Gölü, Avrupa’nın farklı yerlerden gelen dalgıçların gözde dalış noktalarından. Oldukça riskli olan bu yerde dalgıçlar itiş gücü sağlayabilmek için büyük monofinler kullanıyor.
buz_altinda_dalis
Fathom Five Ulusal Deniz Parkı – Ontario: Batık gemi meraklısı dalgıçların favori yerlerinden olan bu nokta Kanada’da bulunuyor.
buz_altinda_dalis_2
Beyaz Deniz: Rusya’nın kuzeybatısındaki Beyaz Deniz, dünyadaki en iyi buz dalışı bölgesi. Rusya’nın kuzeyinde yer alan bu iç deniz, Kuzey Kutbuna ait. Buradaki doğa ve vahşi yaşam hiç bozulmamış. Ayrıca dalışınıza Beluga balinaları da eşlik ediyor.
buz_altinda_dalis_3
Sassolo Gölü: İsviçre’de bulunan bu göl, su altı tünellerini de keşfedebileceğiniz muhteşem bir yer. Ancak belirtelim; taze kar yığınlarının oluşturduğu buz kolayca kırılabileceği için, çok dikkatli olunmalıdır.
buz_altinda_dalis_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir