Tatilde Barselona’ya gitmeniz için 5 neden!

Tatilde Barselona’ya gitmeniz için 5 neden!

Tatile çıkacaksınız ve yurt dışında bir yerlere gitmeye karar verdiniz, eğlenceye ve sanata doyacağınız harika bir kente gitmeye ne dersiniz? İşte Barselona’ya gitmek için 5 neden;
*Zamanında denizcilerin mola durağı olan ‘Port Vell’ limanı Barselona’nın mutlaka görülmesi gerekenler listesinde ilk sırada çünkü Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olan L’Aquarium’u burada bulunuyor.
*Barselona deyince akla kenti yaptığı muhteşem eserlerle süsleyen Gaudi geliyor şüphesiz. Sanatçının hayatını adadığı La Sagrada Familia olsun UNESCO dünya mirası listesine dahil edilen Casa Vicens olsun ünlü mimar tasarladığı tüm yapılarda sıradışı ve büyüleyici olan o kendine has tarzını tam anlamıyla yansıtmış.
*Deniz ürünleriyle öne çıkan İspanyol yemeklerini mutlaka tatmalısınız. Patates ve yumurtadan yapılan Tortilla, şarap ve portakal suyuyla hazırlanan Sangria ve daha bir çok kendine has lezzetiyle Barselona sizleri bekliyor olacak.
Tatilde_Barselona_ya_gitmeniz_icin_5_neden_
*City Hall ve Shoko gece hayatı konusunda çok fazla seçenek sunan Barselona’nın en gözde mekanlarındandır. Tabi buralara kadar gelmişken Flamenko ve yerel dansları izlemeden geri dönmek olmaz diyorsanız Teatro Poliorama‘ya uğramadan aman dönmeyin.
*Dünyanın en önemli sanatçılarının yıllarını geçirdiği kentte bir çok değerli sanat eserlerini görme şansınız olacak. İşte size bu fırsatı verecek yerlerden biride Pablo Picasso’nun ilk çalışmalarının sergilendiği Picasso Müzesi‘dir.
Tatilde_Barselona_ya_gitmeniz_icin_5_neden_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir