Tatil yapmak isteyeceğiniz en iyi Köy ve Kasabalar

Tatil yapmak isteyeceğiniz en iyi Köy ve Kasabalar

Herkesin köyü, kasabası kendi için Dünya’nın en iyi yeri olsa da, dünya üzerinde o kadar muhteşem köy ve kasabalar var ki, hepimiz o yerlerde tatil yapmak isteyebiliriz. Bu köy ve kasabalar, üzerinde yıllarca çalışılmış, yıllarca bu hale gelmesi için emek harcanmış gibi bir izlenime sahiptir. İşte aşağıda bulunan galerideki köy ve kasabalarda bu yerlerden en dikkat çekicileri. Tatil Uzmani.tv olarak dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan ve her geçen gün daha da değerlenip turizm açısından ön plana çıkan yerleri sizler için derledik. İşte ‘Keşke burada tatil yapabilseydim.!’ dedirtecek  köyler ve kasabalar

1. Popeye Village, Malta
Popeye Village, Malta’da bulunan Anchor Koyu’nda yer almaktadır. Bu yeri kiminiz duymuş kiminiz ise gitmiş olabilirsiniz. Akdeniz’in en iyi ülkelerinden Malta’da bulunan  renkli şirin köy deniz kenarında bulunan kayalıklara inşa edilmiştir. Her mevsim Rengarenk bir görünümü ile birçoğunuzun sadece resmiyle kalbini çaldı bile…
2. Nehir Kenarında Bir Kasaba, Mali
Batı Afrika ülkesi olan Mali’de bulunan nehir kenarında bulunan kasaba, Niger Nehri’nin kıyısında çok az insanın yaşadığı terkedilmiş ama fantastik bir havaya bürünebileceğiniz seyahat imkanı sunuyor. Popeyes Village gibi kalbinizi çalmasa da gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi isteyen gezginlerin rotaları arasında yer alıyor.
3. İngiltere’nin Kıyı Köylerinden Biri
Genelde sisle kaplanmış olan bu köy bölgesi İngiltere’nin güneybatısında bulunuyor.
4. Riomaggiore Kasabası – İtalya
İtalya’nın Liguera bölgesindeki küçük bir vadide yer alan Riomaggiore, renkli ve denizli halleriyle son dönemlerin önemli uğrak yerlerinden biri olmuş durumda.
5. Afrika’nın Güzel Kıyı Köyü
Afrika’nın berrak suyu ve genelde tek katlı, yöresel mimariye uygun evlerden oluşan deniz kıyısı köyü.


6. Bourtange, Hollanda
Groningen şehrinde bulunan Bourtange köyü, 1593 senesinde inşa edilmiş bu muhteşem kaleyi barındırmaktadır. Su ile ayrılan kara parçaları ve tanık olduğu savaşlar mimarisinin nedenlerini açıklar nitelikte. Almanya sınır bölgesini kontrol etmek amaçlı kurulan köy, geçen zamana rağmen güzelliğinden adeta hiçbir şey kaybetmemiş.
7. Gasadalur Köyü, Faroe Adaları
Cennetin türevini andıran bu masalımsı yer zamanında 16 kişinin evi olmuş. Fakat günümüzde kimse yaşamıyor ve evler boşaltılmış durumda. Köyün ziyaretçileri ise burayı yakından görmek isteyen meraklılar ve bu manzaradan vazgeçemeyen fotoğrafçılardan oluşuyor.
8. Hallstatt, Avusturya
Avusturya’nın Hallstatt bölgesinde, gene bölgeyle aynı ismi taşıyan Hallstatt Gölü’nün etrafına kurulmuş bu güzel kasaba 946 kişiyi barındırıyor. Hem yazın hem de kışın muhteşem bir manzaraya sahip olduğunu söylemeye gerek dahi yok.
9. Himalayalar, Tibet
Himalayalar’ın doruklarında yer alan bu köy bir reklam afişini andırsa da burada insanların yaşadığı bir gerçek.
10. Saklı Bir Çin Köyü
Çin’de bulunan bu güzel köy uzun süre gözlerden uzak kalmış. Etrafında bulunan pirinç tarlaları ve yöresel evleriyle burası oldukça etkileyici bir yer.
11. Dağ Köyü, İran
İran’da bulunan bu dağ köyü anlaşılacağı üzere zengin bir topluluğa sahip değil. Fakat birbirine benzeyen yaşamların ve evlerin görüntüsü ortaya böyle sıcak bir manzara çıkartıyor.
12. Hobbiton Köyü, Yeni Zelanda
Burası ırmak kenarında bulunan ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ filminde sahne olarak kullanılan Hobbiton Köyü. Köyde ahır, han, kafe ya da benzeri bir şey bulunmasa da burası pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir