Tatil için yurtdışını tercih edenler işte karnınızı doyurabileceğiniz tanıdık alternatifler!

Tatil için yurtdışını tercih edenler işte karnınızı doyurabileceğiniz tanıdık alternatifler!

Hindistan, Çin ya da diğer uzak coğrafyalara gidenler bu bölgelerin farklı yiyecek ve içeceklerine alışmakta zorlanabilirler. Ancak ne kadar uzakta olursanız olun karnınızı doyurabileceğiniz tanıdık alternatifler de var. İşte o lezzetler…
Empanada
Empanada, Güney Amerika ülkelerinde meşhur olan bir çeşit börek. Harcına kıyma ve çeşitli sebzeler konarak hazırlanıyor. Puf görüntüsü ve enfes tadı ile hem lezzetli hem de doyurucu bir alternatif.
Pate Chinois
Quebec’te bulunan çok sayıda kafe ve restoranda sipariş edebileceğiniz pate chinois ise patates,mısır ve kıyma gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan efsane bir lezzet. Sıcak olarak servis edilen bu lezzet sayesinde okyanusun ötesinde bile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.
Tajin
Tajin, yemekten çok bu yemeğin pişirildiği kaba verilen bir isim. Fas’ta gelip karnınızı doyurmak istiyorsanız tajini tercih edebilirsiniz. İçinde dana veya tavuk veya gibi farklı et seçenekleri bulunabiliyor. Ayrıca çeşitli sebzeler de ilave edilebiliyor.
Kruvasan
Kruvasan Avrupa’da neredeyse her yerde bulabileceğiniz bir yiyecek ancak Fransa’nın da en bilinen yiyeceklerinden birisi.
Sashimi
Sashimi’nin tadı bizdeki lakerdayı andırıyor. Bu lezzetler bu konuda bulunduğunuz yere daha az yabancılık çekmenize yardımcı olacak.
Pelmeni
Pelmeni, başta Ukrayna ve Rusya olmak üzere birçok Slav ülkesinde deneyebileceğiniz mantının biraz daha büyüğü ve sütlüsü diyebiliriz. Üzerinde ekşi krema ile servis edilen pelmeni bu ülkelere gelenler için mutlaka tadılması gerekenler lezzetler arasında.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir