Tatil için aklınızdaki kumsalları unutun!

Tatil için aklınızdaki kumsalları unutun!

Birçoğumuz tatil ile ilgili kumsal hayal ettiğinde, genellikle uzun beyaz kumlarla örtülü, mavi bir deniz kenarı akla gelir. Fakat tatil için aklınızdaki bu kumsalları şimdi unutun ve “siyah” kavramıyla bütünleşmiş o birbirinden güzel kumsallar… Çamur gibi siyah renginde bir plaj hayal edin. Hayal bile edemediniz değil mi?Tatil planlarınızda bir değişiklik yapacak olursanız sizde bu siyah kumlu plajlara rotanızı çevirebilirsiniz. İşte siyah kumsallar listenin en iyileri:

Vik Kumsalı, İzlanda
İzlanda’nın güneyinde bulunan kumsal, çevresinde küçük bir köyün etrafında yer edinmiştir. İzlanda, tatilciler için genellikle planlarında ilk sıralarda yer almaz. Fakat İzlanda görülmek için iyi yerler arasındadır. 1991 yılında en iyi plajlarına aday gösterilen Vik Plajı, oldukça yağmurlu bir bölgede yer almaktadır. O yüzden, bu plaja gitme amacınız yatıp güneşlenmekten çok, doğal güzellikleri görmek olmalıdır.
siyah_kumsal
Siyah Kumlu Kumsal, Prince William Sound, Alaska
Bu plaj, limana yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Bu plajda gelgitten oluşan buzulları, şelaleleri, yemyeşil tepeleri ve vahşi hayatı gözlemleyebilirsiniz. Suyun içine ya da etrafınıza bakmanız farketmez, bir hayvanat bahçesinde göremeyeceğiniz şeylere şahit olacaksınız. Bu plajda, yapabileceğiniz en iyi şey, kanoyla gezmektir. Ancak Alaska’da olduğunuzu unutmamalısınız. Gelirken bikinilerinizi değil, en sıcak kıyafetlerinizi yanınıza almalısınız.

Pololu Vadisi Kumsalı, Hawai
Hawai’nin en küçük plajlarından biri olan Pololu’da karşınızda, Kohala Dağları’nın ve kıyı kesiminin inanılmaz manzarasını bulacaksınız. Bu plaj dalış ya da yüzme için tavsiye edilmiyor; çünkü dalgalar o kadar güçlü ki, bu aktiviteler çoğu zaman tehlikeli hale geliyor. Bu kumsala varabilmek için en az yirmi dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Zaten bu bölgede yapabileceğiniz en iyi şey, yürüyüş yapıp mükemmel manzaranın tadını çıkartmaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir