Taşların Yaşamımıza Etkileri

Taşların Yaşamımıza Etkileri

Şifalı olaak nitelendirilen bu taşlar üstelik oldukça estetiklerde.
Geçmişten günümüz zamanına kadar pek çok kişi tarafından tercih edildi ve tercih edilmeye devam ediyor. Sizler için seçtiğimiz o muhteşem taşlar ise şu şekilde.
AKİK (YEMENTAŞI)
Sicilya’daki büyük nehir Achates nehrinden almış ismini. Tabiat üzerinde fazla renk seçeneği ile bulunması alıcıların ilgisini çekmiş ve gözde taşlardan biri olmasını sağlamıştır.
Etkileri arasında ise vücudun gergin bölgelerine sıcaklık hissi vererek gerginliği indirgemezi var. Üstelik canlılık veren bir enerjiyede sahip. Kullanıcılar genel olarak cilt rahatsızlıklarında kullanıyor bu muhteşem taşı.
Hem estetik hemde alternatif tıpın vazgeçilmezi olarak yerini koruyan akik taşının mavi rengi ise nazara karşı koruduğu düşünülmekte.670x210-çift-copy-taslar
AMBER (KEHRİBAR) TAŞI
Son derece saydam bir yapıya sahip olduğu için yumuşak ve hafiftir. İki renkte bulunur, birincisi kırmızı ve turuncudur. Kehribar taşının etkileri ise şöyledir.
Kolye olarak kullanıldığında boğaz ve troid bezi enfeksiyolarının önüne geçer, bronşit ve astım gibi solunum yollarına karşıda etkisi vardır.
Bunlar yanı sıra alerjileri de önler ve romatizma hastalarının vazgeçilmez taşı olarak bilinir.
AVENTURİN (YILDIZ TAŞI)
Bu taşın etki alanı ise duygusallık olduğundan oldukça ilgi görüyor. Dengeleyici ve depresyona karşı etkili olduğuna inanılıyor.
Etkilerinden bahsedecek olursak kalbin yakınında bulunduğunda kalbi birçok duygusal olumsuzluklardan koruduğuna inanılıyor. Bu nedenle hayalperestlerin taşı olarak biliniyor. Neşe saçıcı bir etkiside mevcut.670x210-çift-copy-taslar2
AZURİT
Bu taş ise uzun süreler araba yada bilgisayar kullanan kişilerin gözlerinin yorgunluğunu alıcı etkiye sahiptir. Diğer özelliklerinden bahsedersek eğer bayanların regl dönemlerindeki sancılarını dindirici etkisi vardır. Konuşma arzusunu arttırır, düşünceleri netleştirici özelliği vardır ve psişik güçler üzerinde kuvvetli etkiye sahiptir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir