Surf Casting tutkunları bu turnuvada buluşacak!

Surf Casting tutkunları bu turnuvada buluşacak!

Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği (AKBADER) , geçtiğimiz yıl Kemer Belediyesi ana sponsorluğunda Antalya-Kemer-Çıralı Sahili’nde düzenlemiş olduğu, Türkiye Batı Akdeniz Surfcasting Turnuvası’nı geleneksel hale getirmek adına bu yıl da 17-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Çıralı Plajı’nda balık tutkunlarını buluşturacak.

Surf casting’i kısa anlamıyla kıyıdan dalga arkası yapılan atışlarla gerçekleştirilen bir balık tutma disiplini olarak tanımlayan AKBADER Başkanı Av. Gökhan Kuzuoğlu;“Yarışmacılar ikili takımlar halinde, akşam günbatımından hemen önce kendileri için ayrılan sektörlerde hazır bulunup başlama anonsu ile beraber sabah saat 09:00’a kadar hem balık hem de zorlu şartlar ile mücadele etmeye başlayacaklar. Tutulan balık cinsi ve boyuna göre ayrı ayrı hesaplanan puanlama ile dereceler belirlenecek. Ayrıca prestij ödülü olarak ‘EN BÜYÜK BALIK’ ödülü de verilecek” dedi.Resmi olarak tüm bakanlık ve yerel yönetim izinleri alınmış olan turnuvaya olan ilginin bu yıl geçen yıla oranla yaklaşık %50 oranında artış gösterdiğini de kaydeden Kuzuoğlu; şuan 75 takım yani 150 kişi turnuvamıza kayıt yaptırdı. İzlemeye gelen surf casting meraklıları ile orada muazzam bir buluşmanın gerçekleşeceğini düşünüyoruz” dedi.
Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuva merhum kaptan Mehmet Sadi Saman anısına gerçekleştirilecek. Yarışma sonucunda dereye giren katılımcılar Shimano Türkiye’den toplamda 12.500 TL’lik ödülü paylaşacak.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir