Sümela Manastırı’na bu tarihlerde giriş-çıkış yasak!

Sümela Manastırı’na bu tarihlerde giriş-çıkış yasak!

Tarihin en değerli miraslarından birisi olan Trabzon’un Maçka ilçesindeki Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksi Sümela Manastırı yerli ve yabancı turistlerin Karadeniz’deki turizm rotasıdır. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret edip gezdiği bu tarihi atmosferde T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından güçlendirme ve yenileme çalışmaları yapılacak. Artık daha güvenli ve daha güçlü olması için çalışmaların başlanacağı tarihlerde ise giriş – çıkış yasak olacak.
Sümela-Manastırı
Sümela Manastırı’nın bulunduğu saha alanındaki yamaçlarda yapılacak olan çalışmaların sürdüğü sırada can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamak açısından giriş – çıkışın yasaklanacağı duyuruldu. 4 – 9 Mayıs 2015 tarihleri arasında ziyaretçi giriş ve çıkışlarına kapatılacak olan Sümela Manastırı, 6 gün ziyaretçi trafiğine kapatılırken sonrasında ise yine kesintisiz hizmet verecektir. Sizde yakın zamanda Sümela Manastırı’nı ziyaret düşünüyorsanız bu tarihlere dikkat ediniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir