Sultanahmet’te iftar en iyi nerelerde yapılır?

Sultanahmet’te iftar en iyi nerelerde yapılır?

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi ile iftarı açık havada yapmak ayrı bir keyif. Bu yüzden de bazılarımızı iftar mekanı arama telaşı sardı. İşte Sultanahmet’te iftarınızı yapabileceğiniz en iyi mekanlar;
Armada Teras: Tarihi surların yanıbaşında, şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, bir iftar keyfine ne dersiniz? “İstanbul klasikleri” arasına girmiş iftar programı ile unutamayacağınız bir Ramazan yaşatacak olan mekan, Marmara Denizi’nin serinletici rüzgarı eşliğinde sizleri bekliyor.

Matbah Restaurant: Osmanlı Saray bahçelerinden esinlenilerek hayata geçirilen mimarisi, açık ve kapalı alanları, özel gruplara has Sultan Lounge’u ile bir restoran komplexi Matbah Restaurant… Matbah Restaurant, Osmanlı Saray Mutfağı’nı yansıtan özel ramazan menüsüyle eski tadları günümüze taşıyor.

Hürrem Sultan Hamamı / Mihri Restoran: Mihri Restoran, dünyanın eşsiz mimarlık şaheserlerinden biri olan Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi arasında Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nın bahçesinde misafirlerini ağırlıyor. Mihri Restoran, ziyaretçilerine dünya mutfağının en seçkin örneklerini yüzyıllık ağaçların gölgesinde, muhteşem Ayasofya’ ya bakarak deneme fırsatı sunuyor. Mihri Restoran “sultanlara layık bir sofra” sloganı ile damak tadına önem verenleri Sultanahmet’e bekliyor.

Caferağa Medresesi: Tarihi yarım adada, Ayasofya’nın gölgesinde bulunan bu medresede tarihi ve nefis bir iftar yemeği yemeniz mümkün.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir