Suların altında yatan imparatorluk!

Suların altında yatan imparatorluk!

Suların altında bir imparatorluk düşünün. Çin’de bulunan Qiandao Gölü’nde suların altına gömülmüş Ming ve Qinh imparatorluklarından bu yana tarihi en iyi yansıtan taş eserler bölgenin en çok ilgi çeken yerlerin arasındadır.

Çin’de sınırları içerisinde bu muhteşem doğal güzellik Qiandao Gölü’nün serin sularının derinliklerinde çok eski bir imparatorluğun tarihi yatıyor. Ming ve Qinh hanedanlarını en iyi yansıtan tarihi eserlerin yanı sıra yıllar geçse de hala ihtişamını koruyan mimarisi görenlerin dikkatini çekiyor. Güney Şanghay’a 400 km uzaklıktaki bu gölde, yaklaşık 40 metre derinliğinde 80 civarı tarihi eser bulunuyor.
Qiandao-Gölü-Alt
Bu doğal ve tarihi güzelliği görmek isteyenler iklimsel özellikleri dikkate alarak kendilerini gölün derinliklerine bırakıyor. Yüzme sporlarıyla ilgilenenlerin Çin’deki adreslerinden birisi de Aslan şehri anlamına gelen Mandarin oluyor. Tarihe en yakından tanıklık etmek isteyenler göle dalarak unutamayacakları bir deneyim yaşıyor. Ming ve Qinh hanedanların taş eserlerinin bulunduğu bu bölge, 1959 yılında hidroelektrik ve baraj gölü yapımı nedeniyle sular altında kalmış ve bugün ki durumuna gelmiş.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir