St. Louis’de mobil banyo ile evsizlere ücretsiz duş hizmeti!

St. Louis’de mobil banyo ile evsizlere ücretsiz duş hizmeti!

A.B.D.’li Jake Austin, St. Louis’de daha önce evsiz insanlara farklı yöntemlerle yardımcı olmuş bir hayırsever. Gönüllü yardım projelerinde yer alarak ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve giyecek dağıtan Jake zaman içerisinde bağışlanan hijyen malzemelerinin hep yetersiz kaldığını düşünmüş.
evsizlere_mobil_dus
evsizlere_mobil_dus_2
Çalışmalarını hijyen malzemesi toplama konusunda artıran bunun da yeterli olmayacağını, bu malzemelerin rahatlıkla kullanılabileceği bir alana ihtiyaç duyulduğunu fark etmiş. Bunun üzerine Jake Austin, 5000 Dolara eski bir kamyon alıp, onu evsiz insanların yıkanabileceği bir banyoya dönüştürmüş.
evsizlere_mobil_dus_4
İçinde havlular, aynalar, duşa kabinler bile bulunuyor! Suyu ise yol kenarlarında bulunan yangın musluklarından alıp bir jeneratör yardımıyla ısıtıyor. Bu şahane “mobil banyo” şehrin farklı yerlerini her gün dolaşarak günde 60 kişinin temizlik ihtiyacını giderebiliyor.
evsizlere_mobil_dus_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir