Spor Yaparken Yapılan Hatalar

Spor Yaparken Yapılan Hatalar

Spor yaptığınız halde istediğiniz forma giremiyor musunuz ? Demekki bir şeyleri yanlış ve eksik yapıyorsunuz.
Spor yaparken sıkça yapılan hataları sizler için araştırıp yazdık, işte o liste.
Sadece Kardiyo Çalışmak ; Yağ yakımı için kardiyo çalışmanın büyük bir önemi var, fakat sadece kardiyoda takılıp kalmak ve yapılan antremanları değişmemek yapılan büyük hatalardan yalnızca bir kaçı.
Sürekli halde yapılan kardiyo antremanları kaslara zarar vermekle beraber metabolizmayı da kötü etkiler.  Fakat biraz ağırlık çalışırsanız kaslarınız güçlenmekle kalmaz metabolizma da sağlıklı şekilde işlemeye başlar.
670x210(çift-foto)spor-hataHemen Umutsuzluğa Kapılmayın ; Düzenli halde spor yapıp karşılığını alamıyorsanız sakın umutsuzluğa kapılıp pes etmeyin. Kısa sürede büyük değişimler beklemek yanlış bir düşünce çünkü istediğiniz sonuca ulaşmak için yaklaşık 8 haftalık bir süreçe ihtiyacınız var. Bu yüzden azimli olun ve sakın vazgeçmeyin ve süreci hızlandırma niyetindeyseniz interval antremanlarını denemenizi tavsiye edebiliriz.
Yediğiniz Gıdalara Dikkat Edin ; Her ne kadar yüksek tempolu spor yaparsanız yapın aldığınız gıdalara dikkat etmiyorsanız yaptığınız sporun yararını göremezsiniz. Kaslarınızı güçlendirmek için her öğünde ve öğün aralarında protein tüketimi yapmak zorundasınız.
Aynı Monotonlukta İlerlemek ; Rutin bir şekile aynı egzersizi uygulamak size istediğiniz sonucu vermeyebilir. Bu durumda ümitsizliğe kapılmayın ve egzersiz programınızı yenileyin. Eğer bölgesel incelme gibi bir beklentiniz varsa egzersiz programınızı o yönde yenilemenizde yarar var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir